tanie loty do Barcelony
TANIE LOTY DO BARCELONY
Bilety lotnicze do Barcelony. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Barcelona - ciekawostki

Barcelona to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Trudno się z tym nie zgodzić, zważywszy choćby na sam fakt jej architektury. Niepowtarzalny klimat budynków i urbanistyki sprawia, że trudno się nadziwić temu, co w Barcelonie oglądamy.
To jednak nie jedyne atuty tego miasta. Ponieważ to miejsce jest stosunkowo blisko Polski, tanie loty do Barcelony skłaniają coraz większą liczbę turystów do wyboru tej właśnie destynacji. Pora więc na kilka ciekawostek, o których warto wiedzieć przed podróżą…
 
Nie powinniście pomijać faktu, że kierowcy w Barcelonie są uznawani obiegowo za jednych z najgorszych na świecie. Trudno zdefiniować, czemu zawdzięczają tak złą sławę, biorąc to jednak pod uwagę, najlepiej przemierzać miasto pieszo, z pomocą miejskiej komunikacji. Po co narażać się na stresy i niewygody, związane z korkami i problemami z parkowaniem. Oprócz komunikacji naziemnej, w Barcelonie znajdziemy doskonale rozwiniętą sieć kolejową pod ziemią. Nie będziecie więc mieć najmniejszego problemu z pokonywaniem odległości. 
Warto tu również wspomnieć o tym, że z racji tego, iż większość mieszkańców Barcelony nie jest zmotoryzowana (tym gorzej świadczy to o tych, którzy są kierowcami – na ich barki spada wspomniana wyżej zła sława), miasto jest nastawione na ruch pieszy, co za tym idzie – miasto dysponuje ponad 130 hektarami uliczek, ścieżek spacerowych i deptaków – to prawdziwy raj dla piechurów.
 
Wspominając o ciekawostkach, nie można pominąć regionalnej kuchni. Ta z kolei owiana jest doskonałą sławą i znamy osobiście turystów, którzy od lat wracają w to miejsce tylko po to, aby zaznać rozkoszy podniebienia.
W ogromnym skrócie – kuchnia w Barcelonie to owoce morza i pyszne wina. Ale to za mało – aby oddać choć część jej uroku, należy jej się zdecydowanie szerszy opis. Zatem – w Barcelonie zaznać możemy specjałów kuchni katalońskiej. Charakterystyczne dla tej kuchni jest fakt, że spożywając jej dania, karmimy nie tylko żołądki, ale i nasze zmysły wzroku i węchu. Jak na kuchnię śródziemnomorską przystało, przepełniona jest aromatycznymi ziołami, przyprawami, wiele dań doprawianych jest z pomocą wina i niezwykle kolorowymi, dorastającymi w pełnym hiszpańskim słońcu warzywami i owocami.
 
Przemierzając rozdroża hiszpańskich smaków, wiele razy napotkamy na swej drodze tzw. tapas, to nic innego, jak przystawka. Na tapas składać się mogą rozmaite smaki i specjały, są to zawsze niewielkie dania, mające gościom umilić czas oczekiwania na danie główne i rozochocić apetyt, przygotowując zmysły do atrakcyjnych specjałów.
 
Na dania główne bardzo często składają się owoce morza, ryby, podawane zwykle z dodatkami warzywnymi. Nie omijajmy znanej na całym świecie Chorizo – bogatej w aromaty ziół kiełbasy wieprzowej, gotowanej w czerwonym winie. Spróbować powinniśmy także paelli, potrawy na bazie żółtego ryżu, której smak różni się w zależności od regionu (z warzywami, mięsem, owocami morza lub rybami). W kuchni Barcelony nie zabraknie także ziemniaków, z których przygotowywana jest np. tradycyjna tortilla – rodzaj omletu, czy patatas bravas – ziemniaki smażone w głębokim tłuszczu.
 
Barcelona to urokliwe miejsce, w którym wszystkie nasze zmysły odbierają płynącą zewsząd rozkosz – oczy, karmione pięknymi widokami, słuch, do którego docierają niesamowite dźwięki regionalnej muzyki, węch i smak, karmione najdoskonalszymi przysmakami miejscowej kuchni. To miejsce, w którym można się zatracić i bez reszty zapomnieć o problemach dnia codziennego.
Tanie loty do Barcelony
najniższe ceny biletów lotniczych