tanie loty do Barcelony
TANIE LOTY DO BARCELONY
Bilety lotnicze do Barcelony. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Barcelona

Barcelona jest miastem, leżącym we wschodnio – północnej Hiszpanii. Rozciąga się nad brzegiem Morza Śródziemnego. Jest drugim, pod względem wielkości miastem Hiszpanii. Stanowi dla kraju bardzo ważny ośrodek przemysłowy i biznesowy. Jednocześnie jest dumnym posiadaczem jednego z największych portów w basenie Morza Śródziemnego. Miasto rozciąga się na terenie ponad 100km kwadratowych i zamieszkiwane jest przez ponad 1,5 miliona mieszkańców. Cała aglomeracja Barcelony, w skład której wchodzą Badalona, Sabadell oraz L’Hospitalet de Llobregat – to aż ponad 3,7 miliona mieszkańców. Miasto leży 600 kilometrów od Madrytu – stolicy Hiszpanii.

Historia Barcelony(tani lot) sięga III wieku p.n.e. To jeden z powodów, dla których Barcelona ma urokliwy charakter miejsca, przepełnionego oddechem historii, wyczuwalnym w wielu miejscach. Powstało, założone przez Fenicjan, jako rzymska kolonia. Dzięki dostępowi do morza, już wtedy stanowiła bardzo ważny ośrodek handlowy. To dało Barcelonie możliwość stałego rozwoju i rozkwitu. Jeszcze dziś można oglądać ocalałe z tamtych czasów ślady murów obronnych, znajdujących się w Dzielnicy Gotyckiej miasta. Wiele kolejnych lat dla Barcelony było bardzo burzliwych. W wyniku wojen, przechodziła przez ręce Kartagińczyków, później znowu Rzymian, następnie Swebów, Wandalów, w końcu Wizygotów. – w 416 roku.
300 lat później Barcelona przeszła w ręce Maurów, by w roku 800 zostać przejętą przez Karola Wielkiego – Ludwika i stać się stolicą Monarchii Hiszpańskiej. Kolejne lata nie były dla miasta niestety spokojne. Wciąż trwające wojny rzucały je w ciągły wir zmian.
Dopiero wiek XX zapisał się na kartach historii, jako okres rozkwitu finansowego i przemysłowego.
Kolejne lata pozwoliły miastu ustanowić specyficzny charakter, którym Barcelona cieszy się po dziś dzień. Dziś życie w Barcelonie płynie raczej spokojnie, miasto cieszy się ogromną popularnością turystyczną, stale się rozwija i wygląda z każdym dniem coraz piękniej. Jeżeli szukasz tanich lotów z Litwy zapraszamy na : pigus skrydziai

Krajobraz miasta jest malowniczym zestawieniem widoków z niewielkich pagórków – na których leży Barcelona, schodzących stopniowo, aż do wybrzeża Morza Śródziemnego. Nie ma się więc co dziwić, że w Barcelonie można zakochać się od pierwszego wejrzenia..Tanie loty do Barcelony
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Niemiec